• آیا تا بحال ورزش کردین؟
  • برای اینکه در فوتبال بازیکن موفقی باشید، چه کارهایی باید انجام دهید؟
  • آیا فقط با مشاهده ی چند بازی فوتبال در تلویزیون یا ورزشگاه می توانید در ورزش فوتبال به بازیکن حرفه ای تبدیل بشوید؟

حتما با من موافق هستین که برای موفقیت در فوتبال باید خیلی زیاد تمرین کنید.باید صبح زود بیدار شوید،همه روز روی سرعت دویدن خود کار کنید،غذاهای مقوی و سالم بخورید، شاید به خیلی از مهمانی ها که دعوت می شوید نتوانید بروید چون باید سر ساعت مشخصی بخوابید،بدنسازی کار کنید،همه روز ساعت ها در ورزشگاه تمرین دریبل،کرنر و … انجام دهید،شاید بارها زمین بخورید و دست و پای شما زخمی شود،بارها مربی شما را بازی ندهد و بر سر شما فریاد بزند. اما اگر انگیزه بالایی برای موفقیت داشته باشید حتما بازیکن حرفه ای و موفقی خواهید شد.ریاضی دقیقا مانند فوتبال هست،فقط با نگاه کردن به جزوه نمی توانید ریاضی خود را تقویت کنید. باید دست به خودکار شوید و سطل زباله اتاق خود را پر از چرک نویس کنید …

  • مرحله اول: باید ریاضی را کامل مفهومی بخوانید و از حفظ کردن پرهیز کنید تا زمانی که مفهوم مطلبی را متوجه نشدید در همین مرحله بمانید.
  • مرحله دوم: باید از یک موضوع مثال مبحث توانها یا کسر به تعداد زیادی سوال تشریحی حل کنید،ابتدا تمرین ها و فعالیت های کتاب درسی خود را حل کنید سپس یک کتاب کار تشریحی با مشورت معلم یا مشاور خود تهیه کنید و تمامی سواالت آن را از آسان به سخت حل کنید.تعداد سوالات باید به اندازه ای باشد که وقتی هر سوالی از کسر یا توان به شما نشان دادند برای شما آشنا باشد،پس از پشت سر گذاشتن این مرحله در تمام آزمونهای تشریحی می توانید نمره بسیار خوبی کسب کنید.
  • مرحله سوم: الان نوبت به سوالات تستی می رسد،باید یک کتاب کار تستی تهیه کنید و تمامی سوالات آنرا تمرین و حل کنید.دقت کنید که سوالی جا نمانده باشد و تک تک سوالات آن کتاب را حل کنید. نیازی به داشتن چند منبع نیست همان منبع را بارها و بارها تمرین کنید.
  • مرحله چهارم: نوبت به آزمون رسید.آزمون دادن مثل بازی تدارکاتی بین دو تیم هست.این بازی ها برای آمادگی بیشتر تیم هاست و مربی بعد از بازی به نقاط قوت و ضعف تیم خود پی می برد.بعد از آزمون دادن حتما حتما باید
    سوالات آزمون را بررسی کنید و علت سوالاتی که نتوانستید حل کنید و سوالاتی که غلط حل کردین را بیابید.
  • مرحله پنجم: تمامی نکات و سوالاتی که از نظر شما اهمیت زیادی دارند و یا نکاتی که از بررسی آزمون استخراج کردین را در دفتری بنویسید و در پایان هر هفته آن را مطالعه و مرور کنید.